Kaip prižiūrėti vilną

Ypatingos vilnos savybės

Vilnos gaminių oro pralaidumas yra net 86 proc. – tai leidžia palaikyti komfortišką temperatūrą miegant. Vilna reaguoja į žmogaus kūno temperatūros pasikeitimus ir sulaiko šilumos tiek, kiek reikia, todėl padeda išsaugoti komfortą esant tiek šiltam, tiek šaltam orui.

Vilnoniai gaminiai yra higieniški, nes turi antibakterines savybes kurias suteikia lanolinas – natūrali avies odos išskiriama riebalinė medžiaga, padedanti apsaugoti nuo infekcijų. Todėl vilna puikiai tinka turintiems polinkį į alerginius odos ar kvėpavimo takų susirgimus žmonėms.

Vilna yra tvari, draugiška aplinkai. Atitarnavusi ji gali būti grąžinama į dirvožemį, kur greitai ir 100% natūraliai suyra, savo naudingas medžiagas atiduodama žemei.

Vilnonių gaminių priežiūra

Vilna išsiskiria tuo, kad natūraliai išsaugoja švarą, nesugeria pašalinių kvapų, kontroliuoja drėgmę ir yra atspari dėmėms. Šios savybės reiškia, jog vilnos priežiūra yra lengva ir nereikalauja dažno skalbimo.

Gaminį dažniausiai užtenka išvėdinti gryname ore, saugant nuo tiesioginių saulės spindulių. Skalbiant ar valant vilnos gaminius, svarbu naudoti kuo natūralesnes, vilnai skirtas skalbimo priemones.

Skalbimas

Skalbimas rankomis: tai darykite vandenyje (iki 30 C temperatūroje) ir naudokite tik vilnos gaminiams skirtas švelnias skalbimo priemones (jos būna pažymėtos Woolmark ženklu). Gerai išskalaukite ir stipriai negręžkite.

Skalbimas skalbyklėje: jeigu renkatės šį būdą – nustatykite skalbimo mašinos programą su vilnos ženklu. Jeigu tokia nenurodyta tuomet rinkitės švelnaus skalbimo režimą ir ne didesnę negu 40 C temperatūrą. Gręžti vilnos gaminius galima tik lėta arba specialiai jiems skirta programa.

Džiovinimas ir lyginimas

Vilnai tinkamiausias natūralus džiovinimo būdas. Reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, nes jie neigiamai veikia vilnos pluoštą. Vilnoniai gaminiai nelyginami.

Laikymas

Atšilus orams vilnos gaminiai tampa mažiau naudojami, todėl svarbu juos tuo metu apsaugoti nuo kandžių. Kad suteiktumėte apsaugą nuo kenkėjų, vilnonius pledus ar rūbus reikia išplauti ir švarius juos supakuoti į sandarias talpas, dėžes ar maišus, bei į vilnos audinį įdėti džiovintos levandos žiedų. Levandos skleidžia malonų kvapą ir efektyviai atbaido kandžius. Tinkamai prižiūrimi vilnos gaminiai gali būti ilgaamžiai ir naudojami dešimtmečiais.

person holding brown wooden box
person holding brown wooden box
a close up of a blanket that has been folded
a close up of a blanket that has been folded